Достапни линкови

Пендаровски: Зарем треба да се забрза членството на Западен Балкан во ЕУ само затоа што во Европа има војна


Претседателот Стево Пендаровски не верува во други форми на соработка за влез на Северна Македонија во ЕУ. Директните критики од САД и ЕУ за судството за него се понижувачки, но и дека доаѓаат дури сега. Ситуацијата на Косово ја следиме како членка на НАТО и таму има 65 македонски војници

Категории

XS
SM
MD
LG