Достапни линкови

Западен Балкан - Отворен Балкан


Западен Балкан - Отворен Балкан
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:26 0:00

Во Охрид се одржа Самитот Отворен Балкан. Потпишани се договори за соработка од полето на културата и туризмот, за меѓусебно признавање дипломи и научни оценки, како и договор за борба против даночно затајување. Регионот заедно ќе се справува со економската криза и недостатокот на храна и енергија, порачаа лидерите на Македонија, Србија и Албанија. Како гости присуствуваа и премиерот на Црна Гора и српскиот член од босанското претседателство.

Категории

XS
SM
MD
LG