Достапни линкови

Заедно за Кирил и Методиј за релаксација на македонско - бугарските односи


Заедно за Кирил и Методиј за релаксација на македонско - бугарските односи
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:05 0:00

Македонскиот и бугарскиот претседател Стево Пендаровски и Румен Радев по средбата на скопскиот аеродромот заедно заминаа за Рим, на чествување за Свети Кирил и Методиј. Тие изјавија дека се обнова на дијалогот и градење на довербата

Погледни ги коментарите

Категории

XS
SM
MD
LG