Достапни линкови

Жителите на Косово со агрегати во енергетската криза


Жителите на Косово со агрегати во енергетската криза
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:21 0:00

Косовскиот електроенергетски систем се соочува со многу тешкотии поради зголемената потрошувачка, малото домашно производство и светската енергетска криза која предизвика енормно зголемување на цените на меѓународните пазари. Жителите почнаа да користат агрегати.

Категории

XS
SM
MD
LG