Достапни линкови

Жителите на еден ослободен украински град живеат под земја додека руските сили напредуваат

Речиси четири месеци по ослободувањето, жителите на разурнатиот град Лиман продолжуваат да живеат под земја без греење или струја.

Фоторепортерот Олех Петрасјук ги снимил на 22 јануари овие Украинци кои се борат да преживеат во услови на влошување на условите.


Вчитај повеќе

Категории

XS
SM
MD
LG