Достапни линкови

Живот со цистична фиброза: Не можам да ја планирам својата иднина


Живот со цистична фиброза: Не можам да ја планирам својата иднина
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:27 0:00

Игор е еден од стотина пациенти со Цистична фиброза кои се бори државата да обезбеди нова терапија за лекување. Во меѓувреме деновите најчесто ги поминува во болница. Има 31 година. Додека чека на лекот вели не може да ја планира иднината, да си оформи свое семејство, како сите други.

Категории

XS
SM
MD
LG