Достапни линкови

Живот на минималец


Живот на минималец
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:13 0:00

Додека работниците чекаат покачување на минималната плата, во меѓувреме се покачија цените за струјата и тоа за 9,5%, на парното греење за дури 14%, а поскапеа и речиси сите прехранбени продукти. За работниците со минимална плата останува прашањето како ќе се преживее денот, месецот, годината со минимална плата.

Категории

XS
SM
MD
LG