Достапни линкови

Животот на кралицата Елизабета низ фотографии

Кралицата Елизабета Втора беше 70 години на тронот. Кога стана кралица, Сталин го водеше Советскиот Сојуз, Мао Це Тунг Кина, а Хари Труман САД. Во Велика Британија, премиер беше Винстон Черчил.


Вчитај повеќе

Категории

XS
SM
MD
LG