Достапни линкови

ЕУ нуди 3 милијарди евра заеми за источните соседи


ЕУ нуди 3 милијарди евра заеми за источните соседи
please wait

No media source currently available

0:00 0:06:28 0:00

Евро-комесарот и вице претседател за економски прашања, Валдис Домбровскис, во интервју за РСЕ, го објаснува финансискиот пакет помош, кој ЕУ го става на располагање на 10 соседни земји на ЕУ, меѓу кои и на Македонија. Станува збор за заеми под поволни услови.

Категории

XS
SM
MD
LG