Достапни линкови

ЕУ не го одржа ветувањето


ЕУ не го одржа ветувањето
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:17 0:00

Ако сакаме да бидеме почитувани ние мора да ги одржуваме нашите ветувања, изјави денеска претседателот на Европската комисија Жан-Клод Јункер, на прес-конференцијата по Самитот на ЕУ во Брисел. Грешка е не се откажувајте, порача Претседателот на Советот на ЕУ Доналд Туск

XS
SM
MD
LG