Достапни линкови

ЕУ во битка со пандемија од дезинформации


ЕУ во битка со пандемија од дезинформации
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:38 0:00

Произведувачите на дезинформации ја искористија пандемијата со коронавирусот за да ги збунат луѓето и да им внесат несигурност и недоверба во сопствените влади, но и во ЕУ. На удар се и соседните земји на ЕУ, особено Балканот, вели Петер Стано, портпарол на Европската комисија.

Категории

XS
SM
MD
LG