Достапни линкови

ЕУ без вето? Побрз пат за Скопје до Брисел?


ЕУ без вето? Побрз пат за Скопје до Брисел?
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:19 0:00

Во Европската унија стануваат погласни барањата за укинување на ветото на земјите членки во надворешната политика. Тоа главно, би се однесувало на приемот на нови членки во Унијата. Дали тоа ќе значи побрз пат за влегување на Северна Македонија во Европската унија?

Категории

XS
SM
MD
LG