Достапни линкови

Ексобар - Северна Македонија и Албанија се подготвени за преговори со ЕУ


Ексобар - Северна Македонија и Албанија се подготвени за преговори со ЕУ
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:55 0:00

Американскиот пратеник за Западен Балкан Габриел Ескобар во пресрет на посетата на БиХ изјави дека Северна Македонија и Албанија се подготвени за преговори со ЕУ и дека се надева оти тие ќе стартуваат оваа година. Тој ги уверува граѓаните на БиХ дека нема да има нова војна.

Погледни ги коментарите

Категории

XS
SM
MD
LG