Достапни линкови

Една седмица протести против францускиот предлог


Една седмица протести против францускиот предлог
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:22 0:00

Една седмица од протестите против францускиот предлог за почнување на преговорите на Македонија за членство во ЕУ. Опозицијата, предводена од ВМРО-ДПМНЕ го отфрли предлогот и повика на протести. Некои денови ситуацијата ескалираше, со фрлање јајца, камења и други предмети кон Владата и Собранието, но потоа страстите се смирија.

Категории

XS
SM
MD
LG