Достапни линкови

Европската политичка заедница - ново тело на ЕУ?


Европската политичка заедница - ново тело на ЕУ?
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:04 0:00

Лидерите на ЕУ на состанок во Прага со колегите од соседните земји, вклучително и Турција, Украина и Британија. Станува збор за првиот состанок на новото паневропско тело кое треба да биде платформа за поголемо обединување на Европа.

Категории

XS
SM
MD
LG