Достапни линкови

Европа во битка со шумските пожари

Европа се соочува со пожари како последица на топлотниот бран кој владее последните неколку дена. Властите во Франција соопштија дека повеќе од 16.000 луѓе се евакуирани од пожарите во југозападниот дел на земјата, додека со пожари се соочуваат и Шпанија, Хрватска и Грција. Сизан Пачаризи


Вчитај повеќе

16x9 Image

Гоце Атанасов

Со новинарство започна да се занимава за време на студиите по новинарство во Скопје. Работел во Млад борец, Нова Македонија, Македонската радио телевизија, А1 телевизијата и во Дојче Веле, а во Радио Слободна Европа е од започнувањето на емитувањето на македонски јазик.

Категории

XS
SM
MD
LG