Достапни линкови

Евакуирани во Русија: приказна на една украинска бегалка


Евакуирани во Русија: приказна на една украинска бегалка
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:03 0:00

Од руската инвазија на Украина, речиси 4,5 милиони Украинци ја напуштија земјата. Повеќето од нив сега се во Европа, но некои заминаа во Русија. Жителите на Донбас често немаа друг избор освен да заминат за Русија, бидејќи патот кон западна Украина беше отсечен.

Категории

XS
SM
MD
LG