Достапни линкови

Евакуираните од Азовстал сведочат за ужасите во Мариупол


Евакуираните од Азовстал сведочат за ужасите во Мариупол
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:37 0:00

Во првата фаза од операцијата за евакуација на цивили од челичарницата Азовстал, која е нападната од руските сили во Мариупол, со автобуси беа изнесени над 150 лица. Оние кои излегоа на 3 мај раскажуваа ужасни приказни за тела расфрлани околу фабриката и постојаното гранатирање.

Категории

XS
SM
MD
LG