Достапни линкови

Евакуацијата на украинските војници од Мариупол низ фотографии

По 82 дена бомбардирање, 264 украински војници биле евакуирани од челичарницата Азовстал. Стотици војници и цивили беа заробени со недели во подземни бункери во распространетиот индустриски комплекс кој беше цел на жестоко бомбардирање.

Со поразот завршува најдолгата и најкрвавата битка во војната во Украина, оставајќи зад себе разрушен пристанишен град Мариупол и победа на рускиот претседател Владимир Путин.


Вчитај повеќе

16x9 Image

Гоце Атанасов

Со новинарство започна да се занимава за време на студиите по новинарство во Скопје. Работел во Млад борец, Нова Македонија, Македонската радио телевизија, А1 телевизијата и во Дојче Веле, а во Радио Слободна Европа е од започнувањето на емитувањето на македонски јазик.

Категории

XS
SM
MD
LG