Достапни линкови

Државни, партиски и други делегации го чествуваа раѓањето на Гоце Делчев


Државни, партиски и други делегации го чествуваа раѓањето на Гоце Делчев
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:11 0:00

Под силно полициско обезбедување и со претрес, државни, партиски и граѓански организации дојдоа на гробот на македонскиот револуционер Гоце Делчев по повод годишнината од неговото раѓање. Голем број граѓани останаа под скопското Кале, недалеку од црквата Св. Спас, каде е гробот на Делчев.

Категории

XS
SM
MD
LG