Достапни линкови

Пречекани посмртните останки на жртвите од несреќата во Бугарија


Пречекани посмртните останки на жртвите од несреќата во Бугарија
please wait

No media source currently available

0:00 0:00:59 0:00

Телата на 45 жртви од автобуската несреќа во Бугарија денеска пристигнаа на аеродромот во Скопје. На церемонијата присуствуваше државниот врв и преставници од Косово, Албанија и Бугарија. Посмртните останки потоа беа префрлени до нивното вечно почивалиште. Граѓаните им одаваа почит на жртвите на плоштадот Скендербег во Скопје.

Категории

XS
SM
MD
LG