Достапни линкови

Држава продава земјиште по едно евро за квадрат, а потоа си го откупува за многу поскапо


Држава продава земјиште по едно евро за квадрат, а потоа си го откупува за многу поскапо
please wait

No media source currently available

0:00 0:13:54 0:00

Има едно урнисување на јавниот интерес преку продажба на државно земјиште и тоа по багателни цени. Има после тоа случаи каде што државата повторно си го откупува тоа земјиште што го продала за 1 евро поради тоа што поминува пат или слично, вели претседателката на ДКСК Билјана Ивановска.

Категории

XS
SM
MD
LG