Достапни линкови

Драги Руси, не сте добредојдени: Украинците за заканата од инвазија


Драги Руси, не сте добредојдени: Украинците за заканата од инвазија
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:49 0:00

На прашањето за можна руска воена инвазија на Украина, жителите на јужниот пристанишен град Одеса изразија мешавина на ставови - од скептицизам до гнев и пркос. Некои велат дека се подготвени да се борат, додека други веруваат дека нема да има војна.

Категории

XS
SM
MD
LG