Достапни линкови

Долгорочни последици од Ковид 19


Долгорочни последици од Ковид 19
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:20 0:00

Многу луѓе кои прележале Ковид 19, со месеци чувствуваат последици од болеста. Тешко дишење, замор, слаба концентрација. Научниците велат дека е нејасно зошто кај некои луѓе заздравувањето трае со месеци.

Категории

XS
SM
MD
LG