Достапни линкови

Договорот од Преспа по поразот на Ципрас


Договорот од Преспа по поразот на Ципрас
please wait
Embed

No media source currently available

0:00 0:07:27 0:00

Преспанскиот договор нема да биде поништен и во случај власта во Грција да ја освои Нова Демократија на Киријакос Мицотакис, кој беше главен противник. Но, според македонските аналитичари, можни се проблеми, па и условувања во врска со некои детали од договорот.

XS
SM
MD
LG