Достапни линкови

Дневник на украинско момче ги илустрира ужасите на војната во Мариупол


Дневник на украинско момче ги илустрира ужасите на војната во Мариупол
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:45 0:00

Осумгодишниот Јегор Кравцов водел таен дневник во Мариупол додека украинските сили се бранеле од руските војници. Тој сега побегнал со мајка му и сестра му во Запорожје, каде што неговиот дневник е скапоцен, но мачен увид во животот под руската опсада.

Категории

XS
SM
MD
LG