Достапни линкови

Димовски - Бараме и сабота да биде неработен ден


Димовски - Бараме и сабота да биде неработен ден
please wait

No media source currently available

0:00 0:13:00 0:00

Покрај недела неработен ден, треба да се врати и правото за сабота неработен ден, вели претседателот на ССМ, Дарко Димовски. Општеството ни се подели на работници што работат 24/7 и „газди“. Со него разговаравме и за непочитувањето на правото на недела - неработен ден. Повеќе погледнете во видеото.

Категории

XS
SM
MD
LG