Достапни линкови

„Дигитален зелен пасош“ на ЕУ


„Дигитален зелен пасош“ на ЕУ
please wait

No media source currently available

0:00 0:00:58 0:00

Европската Комисија, во овој месец треба да предложи регулатива за така-наречен дигитален зелен пасош, со цел полесно патување. Во него треба да има податоци за лицето или дека е вакцинирано, или дека е негативно на Ковид 19. За да функционира, треба да го прифатат сите земји членки.

Категории

XS
SM
MD
LG