Достапни линкови

Деца од окупираните области на Украина во „воено-патриотски“ камп во Чеченија


Деца од окупираните области на Украина во „воено-патриотски“ камп во Чеченија
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:54 0:00

Децата од окупираните области на Украина во ноември, според руските власти, биле однесени во камп во Чеченија на „воено-патриотска“ обука. Децата биле опишани како „социјално проблематични“ и назначени за „превоспитување“.

Категории

XS
SM
MD
LG