Достапни линкови

Деспотовски – Во регионот само Србија стои подобро од нас во привлекувањето странски инвестиции


Деспотовски – Во регионот само Србија стои подобро од нас во привлекувањето странски инвестиции
please wait

No media source currently available

0:00 0:13:27 0:00

Србија навистина е лидер на регионот во однос на привлекувањето странски инвестиции, но останатите земји од регионот не се на ниво на Македонија. Со членството во НАТО и очекуваниот почеток на преговори со ЕУ, очекувам поголем интерес на инвеститорите за земјава, вели директорот на Технолошко-индустриските развојни зони Јован Деспотовски во неделното интервју на Радио Слободна Европа.

Категории

XS
SM
MD
LG