Достапни линкови

Десет години подоцна: Убиството на Осама Бин Ладен

На 2 мај 2011 година, ноќната рација на елитните американски командоси резултираше со смрт на најбараниот човек во светот.

Вчитај повеќе

16x9 Image

Гоце Атанасов

Со новинарство започна да се занимава за време на студиите по новинарство во Скопје. Работел во Млад борец, Нова Македонија, Македонската радио телевизија, А1 телевизијата и во Дојче Веле, а во Радио Слободна Европа е од започнувањето на емитувањето на македонски јазик.

Категории

XS
SM
MD
LG