Достапни линкови

Десетици загинати во несреќа на македонски автобус во Бугарија


Десетици загинати во несреќа на македонски автобус во Бугарија
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:23 0:00

Според првичните информации, загинале најмалку 46 патници во автобус од Северна Македонија кој сообраќал кон Скопје. Автобусот се запалил и се превртел, соопшти бугарското Министерство за внатрешни работи, додавајќи дека ова е една од причините зошто луѓето не можат да се спасат. Инцидентот се случил нешто по 2 часот по полноќ кај селото Боснек во делот на автопатот Струма меѓу Перник и Дупница, на 31 километар југозападно од Софија.

Категории

XS
SM
MD
LG