Достапни линкови

20 години од денот на теророт


20 години од денот на теророт
please wait

No media source currently available

0:00 0:06:08 0:00

На 11-ти септември 2001-ва година, 19 припадници на Ал Каеда го изведоа најголемиот терористички напад во САД. Беа убиени околу 3 илјади цивили. Тој ден беше пресвртница во американската, но и светската историја.

Категории

XS
SM
MD
LG