Достапни линкови

Демонстрантите со камења, полицијата со шок-бомби на протестот за Монструм


Демонстрантите со камења, полицијата со шок-бомби на протестот за Монструм
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:57 0:00

Дел од демонстрантите маскирани со фантомки гаѓаа со камења, полицијата возврати со шок бомби и го растури протестот против пресудите за Монструм во Скопје. Беше најавено дека протестот ќе заврши пред владата, но полицијата постави кордон кај Стоковната куќа 26 Јули и не им дозволи да продолжат.

Категории

XS
SM
MD
LG