Достапни линкови

Девојчиња и жени од Авганистан

Од соборувањето на Талибанците во 2001 година, активистите се бореа за образовните, репродуктивните и политичките права на жените во Авганистан. Сега се плашат дека она што го градеа со години ќе исчезне, бидејќи Талибанците ја вратија контролата над земјата пред неколку дена.

Вчитај повеќе

16x9 Image

Гоце Атанасов

Со новинарство започна да се занимава за време на студиите по новинарство во Скопје. Работел во Млад борец, Нова Македонија, Македонската радио телевизија, А1 телевизијата и во Дојче Веле, а во Радио Слободна Европа е од започнувањето на емитувањето на македонски јазик.

Категории

XS
SM
MD
LG