Достапни линкови

Девојче во Казахстан пее на улица за да собере средства за операција на 'рбетот


Девојче во Казахстан пее на улица за да собере средства за операција на 'рбетот
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:39 0:00

Седумнаесетгодишната Акерке Сулејмен пее пред маркетот Алтин Орда во Алмати за да собере пари за операција на 'рбетот што и треба во странство. По два месеца, тинејџерката од Казахстан успеала да собере околу половина од потребната сума.

Категории

XS
SM
MD
LG