Достапни линкови

Двотретинското мнозинство за Законот за обвинителство останува неизвесно


Двотретинското мнозинство за Законот за обвинителство останува неизвесно
please wait

No media source currently available

0:00 0:11:22 0:00

Пленарна седница за Законот за јавно обвинителство ќе свикам кога ќе го добијам извештајот од комисијата каде што е во второ читање, вели спикерот Талат Џафери. Тој не ја исклучува можноста, поради различните ставови на власта и опозицијата, да не се обезбеди двотретинско мнозинство

Категории

XS
SM
MD
LG