Достапни линкови

„Да останеме верни на сопствените желби и таленти“


„Да останеме верни на сопствените желби и таленти“
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:55 0:00

Вреднувањето на рачните изработки треба да се искачи на погорно скалило, вели 24 годишната Фросина Стојчевска, која создава слики со квилинг и стринг уметност, за тоа дали би отворила свое студио. Според неа, и покрај тоа што е тешко да се просперира како уметник во Македонија, младите не треба да се демотивираат бидејќи може да наидат на некој кој ќе го цени нивниот труд и талент. Дознајте повеќе за нејзините техники и слушнете што има да порача во видеото.

Категории

XS
SM
MD
LG