Достапни линкови

„Да не го чекаме Годо, туку да се активираме тука и сега!“


„Да не го чекаме Годо, туку да се активираме тука и сега!“
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:16 0:00

Една од првите асоцијации за 25 годишниот Борис Спировски е борбата за промена која води до подобро утре. Нема проблем да го стави своето време и енергија на располагање бесплатно во разни волонтерски акции, за да биде општествено корисен. Ги охрабрува младите да не се откажуваат кога ќе наидат на ѕид и да се борат наместо да чекаат друг да го стори тоа наместо нив.

Категории

XS
SM
MD
LG