Достапни линкови

„Дајте ѝ живот на старата облека“


„Дајте ѝ живот на старата облека“
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:28 0:00

Брзата модна индустрија креира 52 годишни колекции со што потрошувачите се залажуваат да купуваат повеќе парчиња облека со лош квалитет, смета Ева Зарезанкова од глобалното движење Fashion Revolution чија цел е модната индустрија да ги почитува работничките права и да ја заштитува животната средина. Што друго има да порача младата модна дизајнерка?

Категории

XS
SM
MD
LG