Достапни линкови

Даштевски: Цел тим, a не еден инженер ќе се грижи за ИТ безбедноста на ДИК


Даштевски: Цел тим, a не еден инженер ќе се грижи за ИТ безбедноста на ДИК
please wait

No media source currently available

0:00 0:14:17 0:00

Преземавме многу мерки за заштита на податоците на граѓаните, што е строго доверливо. Податоците што ни ги дава МВР се криптирани и никој не може да ги декриптира, вели претседателот на ДИК Александар Даштевски во неделното интервју на Радио Слободна Европа.

Категории

XS
SM
MD
LG