Достапни линкови

Давос: Глобализација или национализам


Давос: Глобализација или национализам
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:29 0:00

Од денеска до четврток во Давос, Швајцарија се одржува Светскиот економски форум. Учествуваат околу 3 илјади луѓе, но, оваа година, без западните лидери.

Категории

XS
SM
MD
LG