Достапни линкови

Дали ќе падне владата во Грузија поради насилствата против Парадата на гордоста?


Дали ќе падне владата во Грузија поради насилствата против Парадата на гордоста?
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:49 0:00

Грузијската полиција го одзеде телото на починатиот камерман, кој беше повреден на 5-ти јули, кога беа брутално нападнати десетици новинари и репортери од радикални противници на Парадата на гордоста, која требаше да се одржи во Тбилиси. Камерманот Лексо Лашкарава беше пронајден мртов во неговиот стан на 11-ти јули, по што имаше протести и барање за оставка на владата.

Погледни ги коментарите

Категории

XS
SM
MD
LG