Достапни линкови

Грин: Да создадеме можност младите да останат во земјата


Грин: Да создадеме можност младите да останат во земјата
please wait
Embed

No media source currently available

0:00 0:04:29 0:00

Администраторот на УСАИД, Марк Грин во разговор за РСЕ вели дека организацијата е заинтересирана да работи со Владата во развој на капацитетите и сѐ што е потребно за да може земјата да стигне до ЕУ и да стане полноправна членка на НАТО.

XS
SM
MD
LG