Достапни линкови

Граѓаните за препораките за штедење струја: Не сум вампир да готвам навечер


Граѓаните за препораките за штедење струја: Не сум вампир да готвам навечер
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:41 0:00

Готвење навечер или рано сабајле, вклучување бојлер на ниска тарифа, исклучување на електричните уреди кога не се користат, употреба на штедливи светилки се начините на кои граѓаните штедат струја. За некои препораките на Владата за штедење се нелогични и нема да го постигнат саканиот ефект

Категории

XS
SM
MD
LG