Достапни линкови

Градењето на Будимпешта

Фасцинантни фотографии од унгарската архива Фортепан и детали за тоа како е изграден (и реконструиран) еден од најубавите европски градови.

Вчитај повеќе

16x9 Image

Гоце Атанасов

Со новинарство започна да се занимава за време на студиите по новинарство во Скопје. Работел во Млад борец, Нова Македонија, Македонската радио телевизија, А1 телевизијата и во Дојче Веле, а во Радио Слободна Европа е од започнувањето на емитувањето на македонски јазик.

Категории

XS
SM
MD
LG