Достапни линкови

Гоце Делчев им задава маки на Заев и на Борисов


Гоце Делчев им задава маки на Заев и на Борисов
please wait
Embed

No media source currently available

0:00 0:01:55 0:00

По две години од потпишувањето на договорот за добрососедство, пријателство и соработка македонскиот и бугарскиот премиер Бојко Борисов и Зоран Заев бараат решение за чествувањето на Гоце Делчев. Тие на заедничките комисии за историски и образовни прашања им порачаа до октомври да најдат решение за Делчев.

XS
SM
MD
LG