Достапни линкови

Голем шумски пожар во реонот на Анталија, Турција


Голем шумски пожар во реонот на Анталија, Турција
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:44 0:00

Најмалку тројца луѓе загинаа, а десетици се во болница поради последици од шумскиот пожар кој ветерот го донесе до зградите во летувалиштето Манагват кај Анталија, на југот на Турција, соопштија властите. Евакуирани биле 20 населби и села, 112 лица биле повредени, од кои 58 се хоспитализирани, најмногу поради труење со чад.

Категории

XS
SM
MD
LG