Достапни линкови

Голема бела ајкула уби нуркач во Австралија


Илустрација: Бела ајкула

Голема бела ајкула усмрти нуркач во југозападна Австралија, во близина на градот Есперанс, соопштија денеска локалните власти. Тоа е прв смртоносен напад во тоа подрачје од почетокот на оваа година, а втор во последните три години.

XS
SM
MD
LG