Достапни линкови

10-годишнина од нуклеарната катастрофа во Фукушима

На 11 март 2021 година се одбележуваат 10 години од земјотресот и цунамито што ја уништија јапонската нуклеарна централа Фукушима Даичи. Три реактори во централата почнаа да се топат, што доведе до втора најголема нуклеарна несреќа во историјата.
Вчитај повеќе

16x9 Image

Гоце Атанасов

Со новинарство започна да се занимава за време на студиите по новинарство во Скопје. Работел во Млад борец, Нова Македонија, Македонската радио телевизија, А1 телевизијата и во Дојче Веле, а во Радио Слободна Европа е од започнувањето на емитувањето на македонски јазик.

Категории

XS
SM
MD
LG